‘ABS Yapı Elemanları Tic. ve San. Ltd. Şti.’ 2011 yılında Centrum İş Merkezi A.Ş., Gümüştay İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Cüntay ailesinin ortaklığında yenilikçi ürünleri Türk inşaat sektörüne kazandırmak için kurulmuştur.

ABS Yapı Elemanları bu misyon doğrultusunda ilk olarak geri dönüşümlü plastik ve yapı malzemelerinde 35 yıldır uzmanlaşmış İtalyan Geopast S.p.A.’nın Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olmuştur.

2016 yılında Almanya – Ukrayna ortaklığındaki çelik kalıp üreticilerinden Robud Group’un Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olan ABS Yapı Elemanları, bu sayede geniş bir ürün yelpazesinde müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Geoplast’ın geniş ürün gamı başta inşaat olmak üzere çok sayıda sektöre işlevsel ve kolay çözümler sunmaktadır. Geoplast ürünleri, geleneksel ürünlerden hafifliği, kolay uygulanabilirliği, hızlı kurulumu/sökümü, yapı estetiğine sağladığı katkı ve genel olarak toplam inşaat maliyetlerinde sağladığı tasarruf ile alternatiflerinden farklılaşır. Çoğu geri dönüşümlü malzemeden üretilen ürünler, yapıların inşasında en verimli şekilde kullanılarak yapının, bulunduğu çevrenin ve içinde yaşayanların yaşam kalitesini arttırır.ABS Yapı Elemanlarının Geoplast vizyonu, tüm ürün gruplarında geleneksel uygulamaların yerine Geoplast’ın yenilikçi sistemlerini adapte ederek yapı alışkanlıklarını değiştirmek, plastiği Türk yapı sektörüne kazandırarak, çevreye verilen zararı azaltmak, sektöre uzun vadede verimlilik ve maliyetlerde tasarruf sağlamaktır.

Robud çelik kalıpları betonarme imalatların en güvenli ve hızlı bir şekilde yapılması mümkün kılar. En son teknoloji ile profil ve aksesuarları Almanya’da üretilen, parçaları Ukrayna’da birleştirilen ürünlerin kalite-fiyat paritesi alternatiflerine kıyasla çok yüksektir. Komplike projelerin çözümünde tecrübeli bir ekiple mühendislik hizmeti de veren Robud, sıra dışı projeler için özel üretim de yapabilir.

ABS Yapı Elemanları’nın Robud vizyonu çok hafif ve defalarca kullanılabilen plastik ile son derece uzun ömürlü çelik kalıpların en üstün değerlerini birleştirerek müşterilerine en optimal ve en ekonomik çözümleri sunmaktır.